KOMBİ SATIŞI

Hermarka kombi satışımız mevcuttur.Sattığımız markalar AİRFEL, ARÇELİK, D.DÖKÜM,ECA,İMMERGAZ, VİESSMANN, VAİLLANT, BUDERUS, FERROLLİ, TERMOTEKNİK. Satışını yaptığımız marka kombilerin garanti süreleri bittikten sonra tamir ,bakım,onarım hizmetlerini firmamızın yetkili mühendisi tarafından servislik hizmetleri verilmektedir.kocaeli Erturan kombi servisi kombi satışının yanında eski kombinizi söküm işlemleri ve yeni kombinizi kurulum işlemlerini izgaz teknik şartnamesine uygun şekilde kurup izgaz uygunluk keğıdını hiçbir ücret ödemeden firmamız tarafından yapılmaktadır.İzgaz uygunluk evrakı önemli bir konudur.En önemlisi kombi kurulumu bittikten sonra can güvenliğiniz için izgaz kontrolü gereklidir.İzgaz evrakı olmadan hiç bir  yetkili servis cihazınıza garanti vermez ve kombinizi devreye almaz.

Kocaeli Erturan kombi servisinin bacalı kombi satışı da mevcuttur.Bacalı kombi olan yere izgaz şartnamesi gereği can güvenliğiniz için karbonmonoksit cihazı takarak montaj yapmaktayız.Kocaeli Erturan kombi servisi olarak müşterilerimize tavsiyemiz bacalı cihaz yerine hermetik cihaza geçilmesini tavsiye ediyoruz.Çünkü hermetik cihazlar bacalı cihazlardan daha güvenilir cihazlardır.İlerliyen yıllarda bacalar deformasyona uğramakta bu durum sizlerin can güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

Bacalı cihazdan hermetik cihaza kocaeli Erturan kombi servisi ile çok rahat bir şekilde geçebilirsiniz.İzgaz yetki belgeli bir firma olduğumuz için proje onayı ,tesisat taşıma,hermetik kombi montajı ,kombi dolap montajı tüm bu işlemlerin hepsini firmamız tarafından uygun bir fiyata yapmaktayız.

KOMBİ SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ.

Artık %93 verimle çalışan konvansiyonel hermetik kombilerin üretimi EPDK tarafından yasaklanmıştır.Fakat bu kombileri piyasadan bulup müşterilerimize takabiliyoruz. Fakat üretimi kalktığı için piyasada fiyatları yoğuşmalı kombi faiayatlarına denk gelmektedir .Kocaeli erturan kombi servisi olarak tavsiyemiz % 108 verimle çalışan premixs (tam yoğuşmalı) teknolojili kombilerin kullanılması.Bu kombiler yüksek verimli ve düşük yakıt tüketen kombilerdir.Bunların dışında % 103 verimle çalışan Condense (yarı yoğuşmalı) kombilerde mevcuttur.Bu kombilerin fiyatları tam yoğuşmalı kombilere göre markasına göre 300 ila 500 TL daha ucuz olması müşteriye fiyat avantajı sunmaktadır.

Konvansiyonel kombileri basit bir şekilde anlatırsak,doğalgazı yakarak ısıya çevirirler ve yanma reaksiyonu sonrası açığa çıkan atık gazları baca sistemi vasıtası ile tahliye eder,bu aşamada tahliye edilen ve yüksek sıcaklığa sahip atık su buharı dış ortama bırakılmış olur.Daha teknolojik bir tasarıma sahip yoğuşmalı kombilerde ise konvansiyonel atmosfere atılan su buharı sahip olduğu enerjide ısıtma ihtiyacı ile kullanılır.Gerçekleştirilen ısı transferi sonrasında sıcaklığı düşen su buharı yoğuşur,ismini buradan alır.

Eski tasarım kombilerde atık gazın sahip olduğu kullanılmayan enerji yoğuşmalı cihazlarda kullanılır.Radyatörlerinize sıcak su olarak aktarılır.Bu da aynı miktarda yakıttan daha fazla ısı elde ederek daha ekonomik bir  tüketim sunarak doğalgaz faturanıza yansır.

kombi satın alırken alacağınız kombinin yoğuşma teknolojisine sahip olmasının yanı sıra kullanılacak alanın özellikleride önemlidir.

ev yada ofis metrekaresi bulunduğu  konum yapının izalasyon kalitesi banyo sayısı değerlendirilmelidir.

Buna en uygun kombi tespit edilmelidir.

Yoğuşmalı bir cihazdan en hesaplı şekilde faydalanmak için ,mümkün olduğu kadar fazla yoğuşma gerçekleşmelidir.Bunun için doğru sistem tasarımı önemlidir.Tesisattan dönen suyun sıcaklığı mümkün olduğunca 55 derece ve altında olmalıdır.Radyatörler için maksimum 60 70 derece olmalıdır.Ülkemizdeki gerek hesap yöntemlerindeki emniyet katsayıları gerekse tesisat uyguluyacılarının tecrübeleri dolayısıyla radyatör seçimleri genelde büyük yapılmakta ve yoğuşmalı cihaz kullanımı elverişli olmaktadır.

Isıtma sezonu boyunca kombi çıkış suyu sıcaklıkları tavsiye edilen sıcaklığın altında kalmaktadır.Şüphesiz ki verim değeri  ve sessiz işletim kombilerin en önemli özellikleri arsında gelir ve iki kombi cihaz arasında kullanıcının karar vermesinde önemli rol oynar.

Enerji verimlilik değerleri önemlidir.Kombinizi almadan önce enerji verimliliği etiketini mutlaka değerlendiriniz.

Daha detaylı bilgi almak için KOCAELİ-İZMİT ERTURAN MÜHENDİSLİK  SERVİS olarak bize danışabilirsiniz.İletişim bilgileri  0262-322 27 17  –0 533 373 49 29

HANGİ MARKA KOMBİ ALMALIYIM

Günümüz teknolojisinde artık markalar arasında artık teknojik ve fiyat farkı kalmalı desek yalnış söylemiş olmayız.Kombi alırken aldığınız yer çok önemli .Kocaeli erturan kombi servisi uzun yıllardır izgaz yetki belgeli olarak bu sektörün içinde olduğu için müşterilerimiz açısından büyük avantajdır.

KOMBİ ALIMINDA NEDEN KOCAELİ ERTURAN KOMBİ SERVİSİ

Tesisat ve servislik konusunda izgaz yetki belgeli firma olarak 20 yıllık bir tecrübe

Uygun fiyat politikası

Kombi montajınız Mak.Müh Fatih Erturan gözetiminde izgaz teknik şartnamesine uygun olarak yapılır.

İzgaz uygunluk belgesi işlemleri ücretsiz olarak firmamız tarafından yapılır.

Kocaeli erturan kombi servisi cihazınızın garantisi bittikten sonra bakım,arıza gibi ileride yaşayabileceğiniz sorunlara karşı teknik desteği verir.

KOCAELİ-İZMİT ERTURAN MÜHENDİSLİK FİRMAMIZIN SATMIŞ OLDUĞU KOMBİ MARKALARI

KOCAELİ-İZMİT  İMMERGAZ YETKİLİ KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT DEMİRDÖKÜM KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT PROTERM KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT ECA KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT VİESSMANN KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT VAİLLANT KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT BUDERUS KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT BAYMAK KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT LAMBERT KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT FERROLİ KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT ARÇELİK KOMBİ SATICISI

KOCAELİ -İZMİT BEKO KOMBİ SATICISI

KOCAELİ-İZMİT BOSH KOMBİ SATICI