KOMBİ TAMİRİ

Hem kombi hemde Kombi sisteminizin verimli ve sorunsuz çalışabilmesi için kombi bakımı büyük önem taşır. Ancak tüm kontrol ve bakımlara rağmen Kombi ve Sisteminizde meydana gelebilecek arızalarda Erturan Kombi Servisi hem arızanın tespiti hemde Giderilmesi aşamalarında. Garantili Yedek Parça ve Garantili Tamir hizmetiyle hızlı ve ekonomik çözümler üretir.Demirdöküm ,Eca,baymak,Viessmann,İmmergas,Buderus,Vaillant,arçelik,Beko,Ferroli marka kombilerin arızalarını gidermekteyiz.Kombinizin Anakart arızası,Fan ,gaz valfi,üçyollu vana ,su doldurma musluğu,su akış şalteri  vb. gibi parçaları tamiri mümkünse tamiri değil ise orjinal yedek parçaları ile değiştiriyoruz.

KOMBİ BAKIMDA YAPTIĞIMIZ HİZMETLER

Genleşme deposu hava ayarı

Filtre temizliği

Fan temizliği

Brülör temizliği

HİZMET BÖLGELERİMİZ

İZMİT CEDİT ERENLER KONUTLARI

İZMİT AKÇAKOCA KONUTLARI

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ KONUTLARI

İZMİT BAYINDIRLIK KONUTLARI

İZMİT DÜNYA BANKASI KONUTLARI

İZMİT AYAZMA MH. TOKİ KONUTLARI

YEŞİLOVA BÖLGESİ

TAVŞANTEPE BÖLGESİ

ÜÇYOL BÖLGESİ

TEPEKÖY BÖLGESİ

ÇAYIRKÖY BÖLGESİ

KARTEPE BÖLGESİ

KÖSEKÖY

ACISU

SUADİYE

BALABAN

DERBENT

MAŞUKİYE

EŞME

UZUNTARLA

İBRİKDERE

AKMEŞE

KOMBİ ARIZA KODLARI

DEMİRDÖKÜM CALİSTO ARIZA KODLARI

F 0 ARIZA KODU

Kombinin su  basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekrana geldiği zaman cihaza  1 ile 2 bar arasında su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz.

F1 ARIZA KODU

Aşırı ısı termostatının da arıza olduğunu belirten koddur.Kombi bu hatayı verdiği sürece cihaz herhangi bir verim sağlamaz .Bu termostatın değişimi gerekmektedir.Servis çağrarak yardım almalısınız.

F2 ARIZA KODU

Sıcak su akmasında etkili olan parçalardan Ntc sensöründe arıza meydana geldiğini gösteren koddur.Bu kod cihazın göstergesinin de olduğu sürece kombi sıcak su akıtmaz veya akıtmasında sorunlar yaşar. kombi servisinden destek alınız.

F4 ARIZA KODU

Cihazın alev almasında da arıza yaşandığını gösteren hata uyarısıdır.Yani kombi ateşleme yaptıktan sonra alev almıyor ve devreye girmiyor.Gaz gurubunda ,iyonizasyonda ,elektrodlarda veya anakartında sorun olabilir.Servisi arayınız.

F5/F6 ARIZA KODU

Kombinin hava akım sırasında meydana getirdiği böylelikle cihazın F5  uyarısı verdiğini göstermektedir.Kombinin baca sensöründe yahut  hava prostatı veya fan da sorun olabilir.kombi servisinden destek alınız.

0C ARIZA KODU

Hava prostatının bağlı durumu geçtiğini gösteren açıklamadır.Cihazın ekranında bu kod varsa kombiye Reset atınız.Resetten sonra düzelmiyorsa kombi servisinden destek alınız.

CC ARIZA KODU

Prostatın yahut baca sensörünün iptale alındığını gösteren koddur.D.Döküm servisinden teknik destek alabilirsiniz.

D.DÖKÜM ATRON ARIZA KODLARI

F1 ARIZA KODU

Atron kombi de aşırı ısınma meydana geldiğini gösteren arıza kodudur.Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz.D.Döküm servisini arayınız.

F2 ARIZA KODU

Sıcak su Ntc sinde sorun olduğunu belirten uyarıdır.Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olduğu için kombi sıcak su vermez.Sorunun çözümü için D.Döküm servisini arayınız.

F3 ARIZA KODU

Kombinin tesisata yolladığı suyun değerini ölçme görevinde sensöründe bağlantı soruınu yaşanıyor demektir.Bu durum da d.döküm servisini arayınız.

F4 ARIZA KODU

Cihazın ateşlemeyi yapmadığı bu durumda ya gaz valfi veya anakart arızası olabilir.D.döküm servisinden teknik destek alınız.

F5 ARIZA KODU

Hava akışının sağlanmadığı nı belirten hata kodudur.Bu durum prosestat veya fan arızasını gösterir. D.döküm servisini arayınız.

F6 ARIZA KODU

Cihazın tesisata gönderdiği suyun dönüş değerini ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu bildiren hata kodudur.Bunun için d.döküm servisini arayınız.

F7 ARIZA KODU

Kombi ekranında F7 hata kodu belirdi ise gaz valfinde sorun vardır.Gaz valfinde sorun olunca kombi ateşleme yapmaz .D.Döküm servisini arayınız.

F8 ARIZA KODU

Cihazın tesisat devresine göndermekte olduğu suyun değerini ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu belirten hata kodudur.D.Döküm servisini arayınız.

F9 ARIZA KODU

Prosesta kısa devre sorunu olduğunu belirten hata kodudur.Bu durumda hava prosestatı raızalı bu sebeple de hava akışını sağlamıyor diyebiliriz.D.döküm servisin den teknik destek alınız.

F10 ARIZA KODU

atron kombi de su basıncının 0.3 bar’ın altında olduğunu gösteren uyarı kodudur.Bu durumda kombiye 1.5 bara kadar doldurma musluğu ile su basmalısonrasında cihaza reset atmalısınız. Sorun bu şekilde çözümlenecektir.

F11 ARIZA KODU

Atron kombi de bu uyarı kodu belirdi ise su akışı sağlamıyor demektir. bu durumda kombi içinde su dolaşımı olmuyor diyebiliriz.D.DÖKÜM servisinden teknik destek alınız.

F12 ARIZA KODU

Daireye gelen voltajın 165 V altında olduğunu belirten arıza durumudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı voltaj dengeleyici özellikte olan regülatör cihazı kullanmalısınız.Aksi taktirde cihazın içinde bulunan parçalar zarar görebilir.

F13 ARIZA KODU

Atron kombinin kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten uyarı kodudur .D.döküm servisinden teknik destek alınız.